Doprava ZDARMA nad 1100,- Kč

Chuť Moravy Kdoulová vejmrda 100 ml

Kód: 10660
Neohodnoceno
Značka: Chuť Moravy
149 Kč
Skladem

Zapomenutá křenová pochoutka s dens již neslušným názvem v novém hávu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuť Moravy Kdoulová vejmrda 100 ml

Ne, neklame Vás zrak, avšak neděste se! To co držíte v rukou není nic hanlivého, ba naopak. Pod názvem vejmrda se skrývá tradiční pochoutka z křene, masového vývaru, octa a většinou jablek, které jsme my nahradili voňavými kdoulemi.

Ačkoliv po přečtení názvu očekáváte nejspíš nějaký nevkusný vtip, pochází tento název podle etymologického slovníku jazyka českého od pana Machka, z doby, kdy slovo mrdati či mrcati bylo běžně používáno jako synonymum výrazů: pohybovat ocasem, vrtět, či přeneseně: obrůstat tenkými kořeny. A protože křen je plný malých roztřepených kořínků, byl název vejmrda na světě. Další možný výklad je, že slovo mrdati označovalo pohyb při strouhání křene.

Jak vejmrdu používat:

Vejmrda jak už její složení napovídá je předurčena ke všemu co je z masa. Pečené, grilované, vařené masa, uzená žebra, steaky, klobásy, párečky... Samozřejmostí je tak i v základní výbavě každého milovníka klasické domácí zabijačky.

Ocenění vejmrdy:

Regionální potravina 2021

Složení vejmrdy:

Kdoule 36,5%, cukr, křen, hovězí vývar: (voda, hovězí maso a kosti, zelenina (mrkev, celer, petržel, cibule), směs koření , sůl), jablečný ocet, regulátor kyselosti: kyselina citronová, sůl.

Důležité informace:

Obsah: 100 g čistá hmotnost 
Trvanlivost: 1 rok (trvanlivost se počítá od data výroby)
Skladujte v suchu a temnu při teplotě do 23°C. Po otevření skladujte v lednici.