Doprava ZDARMA nad 1100,- Kč

Víchovi Meduňka sušená čajová bylinka 25 g

Kód: 10869
Neohodnoceno
65 Kč
Skladem

Patří mezi nejoblíbenější a nejvoňavější čajovou bylinku. Meduňka má široké spektrum účinků, ale asi nejvíce ji používáme při nespavosti ...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víchovi Meduňka sušená čajová bylinka 25 g

Meduňka lékařská je až pověstná svými účinky při nespavosti.

Dále působí proti nadměrnému stresu a přehnané úzkosti. Se stresem se mnozí z nás potýkají každý den v práci nebo ve škole. Zapomeňte na to, že vás meduňka vytáhne z hluboké deprese, tak silné její účinky rozhodně nejsou. Částečně však pomáhá i tím, že vás přiměje k odpočinku. Když pijete hrnek horkého meduňkového čaje, měli byste jen relaxovat.

Meduňka se dále podílí se na snižování krevního tlaku, zlepšování zažívání a tlumení bolestí. S vysokým tlakem se potýká mnoho z nás. Jak jistě víte, je to nepříjemné postižení, které se velmi obtížně léčí. Obzvlášť když žijete zdravě, jste štíhlí a stále se se zvýšeným tlakem potýkáte. Meduňka lékařská však může být příjemným doplňkem ke konzervativní léčbě. V našem trávení působí tak, že potlačuje tvorbu plynů a zvyšuje sekreci žluči. Zároveň pomáhá řešit žaludeční a ledvinové koliky.

Jako prevence působí meduňka lékařská například na astma. Moderní medicína dále prokázala její účinky proti virům, kdy pomáhá při různých povrchových infekcích (například při oparech), na revmatické otoky a modřiny. Také je vhodná při překyselení organismu, kdy pomáhá obnovit acidobazickou rovnováhu. V této oblastí vám meduňku doporučujeme užívat spíše jako prevenci. Vhodné je její užívání i v mateřství - při problémech se spánkem, při bolestech bříška nebo při podezření na zatvrdnutí mléka.

Meduňka je tedy zaručeným receptem na svěžest, vitalitu, bdělost a dobrou náladu. Meduňku používali již starověcí léčitelé (zhruba v době 2000 let zpět), její účinky však potvrdila až moderní medicína. Je jasné, že léky na snižování krevního tlaku nebo prášky na usnutí meduňka nenahradí. Proč ji ale nevyzkoušet coby podpůrný prostředek, když nám ji příroda ochotně nabízí.

Hmotnost 25 gramů