Doprava ZDARMA nad 1100,- Kč

Víchovi Měsíček květ se zákrovem sušená čajová bylina 25g

Kód: 10824
Neohodnoceno
79 Kč
Skladem

Známá a velmi oblíbená bylina našich zahrádek, jeho barva je symbolem sebedůvěry, akceschopnosti a pořádné chuti do života! Cítíte se sklesle? Pak mějte měsíček vždy po ruce...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víchovi Měsíček květ se zákrovem sušená čajová bylina 25g

Má antiseptické a desinfekční účinky, působí proti plísním v těle a celkově detoxikuje. Svým očistným účinkem podporuje zejména činnost jater, jejichž přetížení a zhoršená funkce se projevuje například alergiemi, vyrážkami, celkovou únavou, nedostatkem energie a trávicími potížemi. Čistí a vylaďuje i samotný trávicí systém, posiluje správnou funkci střev a pomůže vám se žaludečními křečemi, žlučníkovými bolestmi či nadýmáním. Měsíček, podobně jako třeba heřmánek, se v podobě čajového nálevu nemusíte bát vypít ani po noci strávené na záchodě s letní střevní chřipkou nebo podobnou nepříjemností. Přidává se i do čajových směsí při nachlazení a zánětech dýchacích cest.

Pro zdravou kůži a rychlé hojení ran

Díky svým desinfekčním a zároveň zklidňujícím účinkům je skvělým pomocníkem v péči o kůži. Hodí se jako hlavní účinná látka do mastí, masážních olejů, na přípravu ulevujících obkladů a oplachů. Pomáhá při štípnutí hmyzem, zklidňuje otoky a alergické reakce, zmírňuje svědění. Urychluje také hojení jizev a drobných ran, napomáhá rychlejší regeneraci pokožky, například při popáleninách nebo při jakémkoli podráždění kůže. 

Pohlazení pro ženy 

Měsíčkový květ patří k nejznámějším ženským bylinám. Upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, mírní potíže související s menopauzou a pomáhá při gynekologických zánětech. Výborně působí například při opakujících se kvasinkových, ale i jiných infekcích. V těchto případech ho můžete používat jak vnitřně (popíjením čajů), tak na přípravu desinfekčních oplachů a koupelí. Využijí ho i kojící maminky - pomáhá na poraněné bradavky, urychluje hojení trhlinek a ulevuje při bolesti. Měsíčkovou mast zároveň ocení i miminka, protože zbavuje opruzenin. 

Vzpruha pro duši 

Měsíček má schopnost vyladit naši psychiku - zmírňuje úzkosti a zklidňuje obavy a strachy. Někdy se mu přičítájí i mírně sedativní účinky. Zároveň ale dodává pocit radosti a veselí. Jeho barva je symbolem sebedůvěry, akceschopnosti a pořádné chuti do života! Cítíte se sklesle? Naordinujte si 2 šálky měsíčkového čaje denně nebo si dopřejte sklenku měsíčkového vína. Poradíme vám, jak na to.